Artiklid raamatutest

“Enesekaitse” – Jonathan Kellerman

Autor: Jonathan Kellerman

Niisugune psühholoogiline kriminull siis, seda nii otseses kui kaudses tähenduses. Romaani üks peategelane on nimelt psühholoog ja raamat on žanrilt psühholoogiline kriminull. Dialoog on tõesti terav ning sündmus järgneb sündmusele, nii et igav ei hakka. Kohe näha, et autoriks ameeriklane: kui inglaste kriminullides on sellist uinutavat ja salakavalat rahu, siis ameeriklased ikka ilma tempot ei saa. Aga tempo on mõõdukas, kirjeldatavale täpselt sobiv – laseb natukene ka kaasa mõelda. ei mingit action´i vaid action´i enda pärast.

Kahjuks oli täielikuks pettumuseks lõpplahendus. Asja päästis natukene asjaolu, et ühele lahendusele järgnes veel ka teine lahendus ehk siis lahendatud sai kaks kuritegu, millega peategelased seotud olid. Aga see esimene mannetu lõpp pani ikka kohe nördima. Oli tunne nagu autor oleks vaadanud, et OK – romaani jagu lehti täis kirjutatud ja tõmbame siis otsad kähku kokku; et kes meil siit romaanist läbi käinud on ja kellele ma selle mõrva siis kaela määrin?! Ahh, leidsin … sobib küll! Kahju, hea süžee mageda lõpuga!

Nn teine lõpp oli küll etteaimatav, aga õnneks väikese üllatusega (vähemalt minu jaoks). Nii et kompenseeris kõik ebameeldiva ja päästis raamatu.

Kokkuvõtteks, hea lugemine oli, ma ei kahetse.

Vaata krimiraamatuid meie veebipoes “Vana ja Hea” raamat – https://www.vanajahea.ee/tootekategooria/valiskirjandus/krimi-ja-ponevik/page/35/

One-Time
Igakuine
Yearly

Ühekordne meie tegevuse toetamine.

Igakuine meie tegevuse toetamine.

Iga-aastane meie tegevuse toetamine.

Vali summa:

$5.00
$10.00
$25.00
$1.00
$5.00
$10.00
$25.00
$55.00
$100.00

Või sisesta oma soovitud summa:

$

Aitäh, et toetad meid!

Aitäh toetuse eest!

Aitäh, et toetad meie tegevust!

Toeta!Toeta!Toeta!