Artiklid raamatutest

GI retseptiraamatud

Igast raamatupoest on täna võimalik valida hulgaliselt erinevaid kokaraamatuid, sealhulgas ka neile, kelle eesmärgiks on kaalus alla võtta. Kuid kõigil, kellel on olnud või on kaaluga probleeme, teavad juba, et üksnes söömisega (või õigemini söömata jätmisega) püsivat kaalulangust ei saavuta. GI meetod tähendab muudatust elustiilis.

Raamatust „GI linnas“: „võib vast tunduda kunstlikuna, et GI retseptiraamat sisaldab nõuandeid, kuidas oskuslikult juua, efektiivselt treenida, vähem stressi langeda ja paremini magada. Tõsiasi on, et need kõik kuuluvad kokku. Inimene on üks ennekuulmatult huvitav ja kompleksne organism, kus erinevad hormoonid, ensüümid, signaalsubstantsid ja elektrilised impulsid töötavad koos viisil, millest me endiselt vähe teame. Kui su eesmärgiks on leida tee igati tervisliku elustiili juurde, nõuab see laiemat määratlemist kui ainult toiduretseptid. Loodetavasti võib tervislikum toitumine olla esimene samm paranenud enesetunde poole. See annab kiiresti tulemuse ning võib olla just see tõuge, mida on vaja oma elustiili muutmiseks laiemas plaanis. GI-meetod ei ole ainult kaalust allavõtmise meetod, vaid annab meile ka ettekujutuse, kuidas organism toimib ning seega mõjutab meid mitmel erineval moel. „

Alustamise kergendamiseks on autorid jaganud GI-meetodi kolmeks faasiks:

Faas 1 – see on sinule, kes sa tahad kiiresti kaalu langetada ning saada sobiv start uueks elustiiliks. Kestus on 2 nädalat kuni mõni kuu. Tulemuseks 1-2 kg kaalulangust nädalas. Vabanemine magusaisust.

Faas 2 – see on sinule, kes sa oled veidike ülekaaluline, kuid ei soovi siiski toidust kuigi palju süsivesikuid ära jätta, vaid pigem treenid natuke. Kestus on seni, kuni oled saavutanud ideaalkaalu. Tulemuseks 0-0,5 kg kaalulangust nädalas. Ühtlasem energiakõver.

Faas 3 – see on sinule, kes sa tahad tervislikult toituda, hoida kaalu ning vähendada heaoluühiskonna haigustesse haigestumise riske. Kestus on eluaeg. Tulemuseks enam energiat, reipam. Paremad treeningtulemused.

Lisaks sellele on välja töötatud menüüsoovitused faasiks 1 (valmis menüü 14-ks päevaks), mis tähendab, et endal tuleb vaid osta poest õiged toiduained ja kaks nädalat mööduvad lennates. Kõigest sellest räägib täpsemalt raamat „Parimad GI-retseptid“.

Kuna tegemist on retseptiraamatutega, siis on selge, et peamine rõhk neis on pööratud toitumisele. Ideaalkaalu säilitamiseks ja tervislikuks eluviisiks on aga vajalikud muudki tegevused. Nendeks on regulaarne treening, stressi vähendamine ja parem magamine. Lühiülevaate võimalikust treeningust ja õigest unest ning kuidas vältida negatiivset stressi annab raamat „GI linnas“. Rohkem treenida ei pea siinjuures tähendama, et sa pead tormama ja ostma veel ühe võimlapääsme, mida seejuures kasutad kolm nädalat enne, kui selle rahakoti tagakaane vahele pistad pääsemaks konfliktist oma halva südametunnistusega. Äraunustatud hommikune liikumine on üks tervisliku elustiili võti.

Tihti tähendab oma toitumisharjumuste ja elustiili muutmine seda, et kogu pere peab hakkama järgima mõningaid uusi reegleid, seda eelkõige toitumises. Uue toidu aktsepteerimine võtab aega. Retsepte võimalikult hea toidu valmistamiseks pereliikmetele (ja muidugi ka endale) on toodud raamatus „GI kogu perele“. Retseptinäidis kogu perele:

Täidetud loomalihalõigud friikartulitega.

8 õhukest loomalihaviilu, 100 g sealiha või peekonit, 1 valge sibul, võid, 2 sl dijoni sinepit, 1 dl vett, 1 sl vasikaleent, 1 dl keskmise rasvasusega koort.

Friikartulid: 8 kartulit, rapsiõli, soola ja pipart.

Serveeri loomaliharulle kastme, kartuli ja keedetud brokkoliga.

Head lugemist (ja toiduvalmistamist)!

Vaata kokaraamatuid meie poes:https://www.vanajahea.ee/tootekategooria/kasiraamatud/kokkamine/

One-Time
Igakuine
Yearly

Ühekordne meie tegevuse toetamine.

Igakuine meie tegevuse toetamine.

Iga-aastane meie tegevuse toetamine.

Vali summa:

$5.00
$10.00
$25.00
$1.00
$5.00
$10.00
$25.00
$55.00
$100.00

Või sisesta oma soovitud summa:

$

Aitäh, et toetad meid!

Aitäh toetuse eest!

Aitäh, et toetad meie tegevust!

Toeta!Toeta!Toeta!