Artiklid raamatutest

“Enne palgatööst loobumist” – Robert T. Kiyosaki koostöös Sharon L. Lechteriga

Autor: Robert T. Kiyosaki koostöös Sharon L. Lechteriga

Minu jaoks on ettevõtjaks saamine protsess, mis kestab veel tänaselgi päeval. Usun, et õpin ettevõtjana kuni elu lõpuni. Ma jumaldan äri ja äriprobleemide lahendamist. Olen nii mõnelgi korral kaotustega leppinud, äri sulgenud, suunda muutnud, aga ma pole kunagi ettevõtjaks saamise protsessist loobunud – vähemalt seni mitte. See on armastuse protsess. See on protsess, mis toob mulle sellise elu, mida soovin. Ning ehkki see protsess on kohelnud mind ka üsna karmilt, on asi seda väärt olnud. Üks selle raamatu kirjutamise põhjusi on see, et tahan muuta ettevõtjaks saamise protsessi kergemaks kõigile, kes kavatsevad seda alustada või on juba selle sees.“ – Robert T. Kiyosaki.

Põhimõtteliselt on toodud lõik raamatust just see, miks seda raamatut tasub lugeda. Lugeda tasub seda eelkõige inimestel, kes on alustanud teed saamaks ettevõtjaks ehk kellel on juba oma ettevõte või kes on näiteks FIE. Teiseks aga neil, kes on teinud enda jaoks üheselt selgeks, et ta tahab loobuda palgatööst ja alustada teed saamaks eraettevõtjaks ning kes on alustanud kodutööga, ettevalmistustega selleks – neil soovitan lugeda ka teist R. Kiyosaki raamatut “Rikas laps, tark laps”, mis räägib meie hirmudest sel teel, kuidas neist üle saada, ja kui ebatäiusliku hariduse me oleme koolist kaasa saanud, et saada vabaks raha järgi jooksmisest ja panna raha enda jaoks tööle.

Omamata eriharidust ettevõtluse alal tekib igal uuel ettevõtjal peale alustamist, kui esimesed kiired ja möödapääsmatud toimingud ja organisatoorsed küsimused on lahendatud, küsimus: kuidas edasi? Tekib tunne, et algne süsteem on paigas, aga miskit on puudu! Oleks vaja juhist, kuidas ja kuhu edasi liikuda! Teisalt tekivad küsimused, et kas ma olen siiani teinud ikka kõik õigesti, kas ma olen kõik läbi mõelnud. Kas on veel asju, millest ma peaksin teadma ning millistele vajalikele tegevustele ei ole ma isegi mitte veel mõelnud.

Lugedes seda raamatut ja võrreldes selles toodut oma senise tegevusega saavad nii mõnedki mõtted tuge – ma olen õigel teel, aga lisaks tuleb veel mõelda ja paika panna nii mitmed teisedki ettevõttele vajalikud seisukohad ja sihid-suunad.

Kõige elementaarsem nendest oli mõte sellest, et tee, mille olen valinud tähendab seda, et ma tahan saada ettevõtjaks. Ma ei ole lihtsalt avanud pisikest poekest, vaid see ongi minu uus eriala ning nagu kõikide teiste ametite puhul, nii on ka seda vaja õppida, õppida, õppida ning selles vallas end pidevalt täiendada. Vähemalt minu jaoks oli uudne mõte, et minu uueks erialaks on ettevõtjaks olemine.

Teiseks tuli mõelda sellele, et kas minu eesmärk on üksnes raha teenimine, toppides kõigile ja kõikjale oma kaupa või teenust, või on mul ka kaugem eesmärk. Raamat annab kätte sihi ja näitab, et suuremate eesmärkide saavutamine ei olegi nii võimatu, kui me võime arvata. Kui ma hetkel olen väikeettevõtja, siis mõeldes läbi oma ettevõtte missiooni ja võidutaktika ning valides selle teostamiseks vajalikud strateegiad, on täiesti reaalne liikuda edasi ja saada keskmiseks või suurettevõtjaks. Selleks tuleb küll palju õppida, samuti teha palju vigu, neid parandada ning taas õppida, kuid see kõik ei ole ületamatu raketiteadus.

Vaadake raamatus toodud B-I kolmnurga – meeskond, juhtkond, missioon – viit tööülesannet ja hinnake, kus olete tugevaim, kus nõrgim. Nendeks ülesanneteks on:

 1. Toode
 2. Õigusala
 3. Süsteemid
 4. Suhtlemine
 5. Rahavoog

Edasi tuleb hakata end nendes tegevusvaldkondades täiendama või tuleb leida koostööpartnerid, kes on ühes või teises toodud valdkonnas tugev.

Eelkõige on see raamat selleks, et panna meid ettevõtjatena õiges suunas mõtlema. Valmis retsepti (nagu neid antakse koogi küpsetamiseks), et kuidas saada miljonäriks siit ei leia, aga suunad ja teeviidad, teemad mõtlemiseks ja teemad, mida tuleb juurde õppida, et saada ettevõtjaks – seda on küll ja küll.

Sisukord:

Sissejuhatus Mille poolest on ettevõtja teistsugune?

 1. peatükk Mis vahe on palgatöötajal ja ettevõtjal?
 2. peatükk Rumal ja rumalam saavad rikkaks ja rikkamaks
 3. peatükk Milleks töötada tasuta?
 4. peatükk Elutarkus versus koolitarkus
 5. peatükk Raha kõneleb
 6. peatükk Kolme liiki raha
 7. peatükk Kuidas teha väikesest ärist suur äri
 8. peatükk Mis on ärijuhi ülesanne?
 9. peatükk Kuidas leida häid kliente
 10. peatükk Kokkuvõte

Raamatu lõpus on väike nimekiri raamatutest, milliseid tasub lugeda, et saada heaks ettevõtjaks (inglisekeelsed raamatud).

Vaata äriraamatuid meie poes https://www.vanajahea.ee/tootekategooria/kasiraamatud/ari-ja-juhtimine/

One-Time
Igakuine
Yearly

Ühekordne meie tegevuse toetamine.

Igakuine meie tegevuse toetamine.

Iga-aastane meie tegevuse toetamine.

Vali summa:

$5.00
$10.00
$25.00
$1.00
$5.00
$10.00
$25.00
$55.00
$100.00

Või sisesta oma soovitud summa:

$

Aitäh, et toetad meid!

Aitäh toetuse eest!

Aitäh, et toetad meie tegevust!

Toeta!Toeta!Toeta!